בניית בית פרטי- שיטת בניה קלה

בניית בית פרטי ב6-8 חודשים? עם ארוסי מבנים זה אפשרי! בניה מתקדמת וירוקה של בתים פרטיים ברמה הגבוהה ביותר. לצפייה בפרויקטים לחצו כאן. לקבלת הצעת מחיר צרו קשר או התקשרו 0507333346

 

תוכן עניינים:

מהי בניה מתקדמת? בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת

בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת-שלבי הבניה

יתרונות בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת

בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת- העתיד נמצא כאן 

איכות הסביבה בניית בית פרטי בשיטת בנייה מתקדמת 

טיפים למתעניינים בבניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת

בניית בית פרטי בחצי מחיר

 

מאז ומתמיד אחד החלומות של אנשים רבים היה לגור בבית פרטי. איכות החיים, המרחבים לילדים, יכולת ההתאמה האישית של כל פרט בבית, השטח הגדול ועוד סיבות הפכו את החלום על בית פרטי לנפוץ כל כך. החלום על בניית בית פרטי היה תמיד כמעט בלתי מושג, ורק מעטים יכלו להרשות לעצמם להיכנס לפרויקט כזה, בשל העלויות הגבוהות שלו- החל מעלות השטח, דרך עלות התכנון וכמובן כלה בעלות הביצוע עצמו.

שיטת הבנייה המתקדמת עשתה מהפכה של ממש בתחום של בתים פרטיים. מאז החלה שיטת בניה זו לצבור תאוצה, החלום על בית פרטי הפך לבר השגה עבור אנשים רבים, בעיקר בזכות החיסכון האפשרי בעלויות, בזמני הבניה והחיסכון בהוצאות האנרגטיות לטווח הארוך.

מהי בניה מתקדמת? בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת

בניה מתקדמת היא שיטת בניה ושיפוצים אשר תופסת תאוצה בשנים האחרונות בארץ ובעולם. שיטה זו פותחה בניסיון לתת מענה זול יותר לשיטות הבניה המסורתיות. פתרון זה מאפשר למעשה הקמה של מבנים מסוגים שונים, כולל בניית בתים פרטיים, במהירות, בעלות נמוכה יחסית וללא כל הבלאגן והלכלוך הכרוכים בבניה מסורתית.

בניה מתקדמת היא שיטת בניה המתבססת על שימוש באלמנטים מוכנים (קירות, רצפות ותקרות), המיוצרים במפעל ולאחר מכן מובלים ומורכבים ישירות בשטח הבניה. האלמנטים הללו נחשבים לקלים במיוחד: הקירות שוקלים פחות מ- 50 ק”ג למטר מרובע ואילו הרצפות והתקרות שוקלים פחות מ- 250 ק”ג. חומרי הבניה המשמשים בבניה מתקדמת הם איכותיים במיוחד ונחשבים לעמידים הן בפני נזקי מזג האוויר והן בפני רעידות אדמה, והם מספקים למבנה בידוד תרמי ואקוסטי גבוה במיוחד.

בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת – שלבי הבניה

כאשר בוחרים לבנות בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת- השלבים הם קצת שונים מאשר בניה בשיטה המסורתית המוכרת לנו, כיוון שכל המבנה מתוכנן מראש ומיוצר למעשה במפעל ומגיע לשטח כשהוא כמעט מוכן.

שלב ראשון – אפיון ותכנון אדריכלי

לכל לקוח אשר רוצה לבנות בית פרטי יש את החזון האישי שלו. בשלב האפיון והתכנון האדריכלי עובד צוות מקצועי של אדריכלים, מהנדסים ומעצבי פנים על הפיכת החזון הזה לתוכנית אדריכלית ומפרט טכני, אשר על בסיסו ייקבע גם תקציב הבניה.

שלב שני – קבלת היתרי בניה

בדומה לבניה בשיטה המסורתית, גם בנית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת מצריך קבלת אישורי בניה מהגורמים הרלוונטיים, לפני תחילת העבודה. לשם כך יש להעביר את תכניות הבניה לרשות המקומית המפקחת, ולקבל היתר בניה מסודר.

שלב שלישי – הנחת היסודות ובניית השלד

שלב זה כולל הכנת היסודות והתשתיות באתר הבניה: יציקת רצפת בטון, בניית ממ”ד, הכנת תשתיות ביוב וחשמל וכן הלאה. במקביל -מכינים את שלד המבנה במפעל. השלד מתוכנן על ידי תוכנת מחשב מיוחדת המעבדת את תכנית הבניה ויודעת לייצר מוטות פלדה במידות המדויקות הנדרשות לבניית המבנה. מוטות אלו הן למעשה הבסיס של שלד המבנה. על גבי השלד מרכיבים את לוחות הגבס, ומובילים את המבנה לאתר הבניה.

שלב רביעי – הרכבת השלד בשטח

בתהליך בניה קלה, כאשר שלד הבית הפרטי מגיע לאתר הבניה מחברים אותו לרצפת הבטון. לאחר מכן מוסיפים את גג המבנה ולבסוף מחברים את המבנה לתשתיות המים, החשמל, התקשורת וכד’.

שלב חמישי – חיפוי ובידוד

לאחר שהמבנה עומד מתקינים את החיפויים לקירות החיצוניים והפנימיים של הבית. החיפוי הנפוץ ביותר לקירות פנימיים בבניה מתקדמת הוא לוחות איטונג עבים (בין 50 ל-70 מ”מ). שלב חשוב לא פחות הוא שלב הבידוד: את חומרי הבידוד מכניסים בין הלוחות של המבנה לבין לוחות החיפוי להשלמת התהליך. ניתן להשתמש בסוגים שונים של חומרי בידוד, כמו צמר סלעים, נייר אלומיניום או יריעות לבידוד אקוסטי, בהתאם לצורכי הלקוח ומגבלות התקציב.

בסיום מתבצעות עבודות הפנים של הבית, בהן: התקנת דלתות וחלונות, צביעה, ריצוף, טיח וכן הלאה

יתרונות בניית בית פרטי בשיטת בניה מתקדמת 

בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת הפכה לפופולרית מאוד בישראל בשנים האחרונות, ולא בכדי:

  • בתים פרטיים הנבנים בשיטת הבניה המתקדמת מצטיינים בבידוד תרמי ואקוסטי מעולה, אשר מעניק לבעליו בקרת אקלים אופטימלית בכל ימות השנה. רמת הבידוד הגבוהה מבטיחה גם חיסכון משמעותי בהוצאות החשמל.
  • שלד פלדה בשילוב אלמנטים מבטון מבטיחים עמידות גבוהה במיוחד במקרים של רעידות אדמה. המבנה מתוכנן על ידי מהנדס ומסוגל לעמוד בעומסים ולהתמודד עם איתני הטבע. הוא עמיד יותר מבית פרטי שנבנה בשיטת הבניה המסורתית, וחסין יותר מפני אש, בלאי וסדקים.
  • זמן הבניה של בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת קצר באופן משמעותי מזמן הבניה של שלד בטון בבניה מסורתית, כך שאפשר להגשים את חלום הבית הפרטי תוך כמה חודשים במקום כמה שנים.
  • שיטת הבניה המתקדמת היא שיטת בניה גמישה ומודולרית, המאפשרת גמישות גבוהה מאוד בתכנון וכן הכנסת שינויים, הרחבות או תוספות בקלות יחסית.
  • כיוון שחלקי הבית מוכנים מראש במפעל ומורכבים בשטח במהירות – יש הרבה פחות פסולת בניה ומפגעי רעש באתר הבניה, מה שהופך את שיטת הבניה המתקדמת לשיטת בניה המתחשבת בסביבה, שיטת בניה ירוקה.
  • השימוש בחומרי בניה הנחשבים לקלים (אלומיניום, גבס, עץ) מאפשרים עבודה יעילה ומדויקת מבלי להתפשר על בטיחות או אסתטיות. מתקבל מבנה שהוא ברמת גימור גבוהה בהרבה מאשר בניה בבלוקים, עם קירות ישרים וחלקים, ללא “גלים”.

לסיום, שיטת הבניה המתקדמת מתאפיינת בדגש על אסתטיקה ורמות גימור גבוהות ומדויקות. הדיירים נהנים מבית אסתטי, בטיחותי, שקט וחסכוני, בו טמפרטורה קבועה ונוחה לכל אורך ימות השנה.

בניית בית פרטי בשיטת בניה מתקדמת- העתיד נמצא כאן 

מרבית מדינות העולם התקדמו והן בונות בשיטה של בניה מתקדמת- מדוע לא גם אתם? שיטת הבניה המתקדמת היא אידיאלית במיוחד לבניית בתים פרטיים. התוצאות מדברות בעד עצמן- אם תבנו את הבית הפרטי שלכם בבנייה מתקדמת תוכלו לחסוך ב30% בחשבון החשמל, תוכלו לחסוך במיזוג ובחימום, תוכלו לחסוך לעצמכם את כאבי הראש של הבניה המסורתית, שיכולה לקחת המון זמן.

 אל תקשיבו לאנשים שאומרים לכם שרק הבניה המסורתית היא בעלת ערך- זה פשוט לא נכון! אנשים רגילים להיות מקובעים ברעיונות שהם מכירים, בעיקר בכל מה שקשור לסביבת המחייה שלהם. ענף הבניה בארץ הוא שמרני מאוד, וכמו כל מסורת שמרנית שהגיעה זמנה להתפנות למסורת מיטיבה- גם היא סופה שתשתנה. כל שנה מספר הבתים הפרטיים שנבנו בבניה מתקדמת עולה ב-50%! לא תרצו להיות אלו שמובילים את המהפכה? בניית בית פרטי בשיטה / הבנייה המתקדמת ללא ספק תהפוך אתכם ל”יודעי דבר” ולכאלו שחזו את העתיד. 

איכות הסביבה- בניית בית פרטי בשיטת בניה קלה

במקביל לעליית המודעות העולמית ליתרונות של בניה קלה, העולם התחיל (סוף סוף!) להיות מודע לאיכות הסביבה. מדענים הבינו כי אנשים צורכים יותר מידי אנרגיה- בעיקר בגלל חימום וקירור. כמובן, אף לא אחד לא מצפה שלא תחממו את החדר שלכם אם אתם גרים בקנדה או שלא תקררו אותו בקיץ הישראלי. 

הבניה המתקדמת מעודדת זיהום אוויר מופחת בכך שהיא מבודדת תרמית את הבית הפרטי שלכם. בבניה מתקדמת אנו בעצם מוסיפים חומרי בידוד כדי למלא את נפח הקירות כדי שתוכלו לעבור לצריכת אנרגיה נמוכה- שגם טובה יותר לבריאות שלכם (כמה פעמים התקררתם מהמזגן?). בידוד תרמי הוא פונקציה בלעדית של הבניה המתקדמת, ואינה אפשרית בבניית בית פרטי בשיטה המסורתית. הבניה המתקדמת קיבלה ציונים גבוהים מאוד בתקן LEED האמריקאי. 

יתרון “ירוק” נוסף של הבניה המתקדמת הוא שהחומרים בהם משתמשים בבניה המתקדמת אינם מכילים רעלים למיניהם. 

אנו מבקשים ממכם לחשוב על העתיד של הדורות הבאים. 50% מהנזקים האקולוגיים בעולם קשורים בבניה מסורתית! שאתם בונים את הבית הפרטי שלכם בבנייה מתקדמת, אתם חוסכים כאב ראש לעצמכם ולטבע עצמו.  

טיפים למתעניינים בבניית בית פרטי בשיטת בניה מתקדמת

הטיפ הראשון קשור לבחירת האדריכל. חייבים לבחור אדריכל המתמחה בשיטת בניה קלה/מתקדמת/ירוקה משום שתכנון בית כזה הוא שונה מאשר בית רגיל. אדריכל המתמחה בבניה מתקדמת צריך להבין בכל הקשור לבניה ירוקה ולחומרי בידוד. הוא צריך לדעת איך להתאים את הבית לסביבה ולאקלים. הניצול האנרגטי צריך להיות מירבי , ועל כן אדריכל של בניה מתקדמת צריך להיות גם סוג של גיאולוג וחזאי. 

הטיפ השני שלנו קשור בבחירת המהנדס. גם כאן עדיף, כמובן, לבחור במהנדס המתמחה בבניה מתקדמת- על מנת שהחלום לא יהפוך להיות סיוט. תשאלו שאלות ותבקשו המלצות ממהנדסים קודמים.

אנחנו הכי ממליצים לעבוד עם “חברת מטרייה”, כמו ארוסי לדוגמא, המקבצת בה מספר רב של מומחים מכל התחומים- אדריכלים ומהנדסים. ככה אתם יכולים להיות רגועים שהעבודה שלכם מתבצעת כמו שצריך. 

בניית בית פרטי בחצי מחיר

משום שתהליך בניית בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת הוא כל כך קל – הוא גם לא עולה הרבה, וזאת למרות כל היתרונות שצוינו למעלה. לבנות בית פרטי בשיטת הבנייה הזו לוקח כמה חודשים ספורים בלבד-  חשבו כמה ימי עבודה הדבר יכול לחסוך (כלומר, כמה ימים סחר לפועלים…). כמו כן, בניית בית פרטי בבנייה מתקדמת היא משתלמת לטווח הארוך בשל החיסכון באנרגיה (חימום וקירור) הנובע מחומרי בידוד הנמצאים בין הקירות. כמו כן, בניה מתקדמת כמעט ואינה משאירה פסולת לאחר הבניה- דבר החוסך את ימי הניקיון המפרכים והיקרים לאחר סיום הבניה. 

אם כן, אנו צופים שדווקא בישראל (בה יש מצוקת דיור גדולה ויוקר מחיה) תהיה פריחה של בתים שנבנו בבניה מתקדמת. זהו פתרון יצירתי למשפחות צעירות ולכל מי שחולם על בניה בית משל עצמו, בלי לפשוט את הרגל. מדובר כאן במקסימום תוצאה במינימום הוצאה!