סגירת מרפסת בבניה קלה

לאחר שבניתם את בית החלומות שלכם בבניה קלה, כעת הזמן לאבזר אותו ולעצב אותו כאהבת נפשכם. בשלב זה חשוב לשים לב לכל חלקי הבית- החלק הפנימי והחיצוני. מבחינת עיצוב הפנים של הבית, ניתן לרוב לשלב איש מקצוע מוסמך שיכול לעזור לכם להפוך את הדמיון למציאות באמצעות עיצוב מתאים. אך לא פחות חשוב מכך גם החצר של הבית- האחורית והקדמית שגם עליה כדאי לשים דגש. 

לרוב, לאחר סיום הבנייה קלה, החצר נוטה להיות מלוכלכת ומלאה באשפה, גם אם הבית נבנה בשיטת בניה קלה. דבר זה מוביל אנשים רבים להזניח את החצר שלהם, אך למעשה מדובר בעוד נכס שהרבה אנשים לא שמים אליו לב. הנה מספר דרכים לשדרג את החצר שלכם

פרגולה בבניה קלה

האופציה הפשוטה והזולה ביותר היא התקנת פרגולה או סכך לחצר. מטרתה של הפרגולה היא לספק הצללה לתושבי הבית נגד השמש ומאפשרת להישאר לשבת בגינה במשך שעות ארוכות. אך הפרגולה לא רק משמשת לחודשי הקיץ, וניתן לבחור פרגולות חדשות עמידות מפני רטיבות בחודשי החורף. תהליך זה נקרא סגירת חורף והוא סוגר את המבנה המקורה בכל צדדיו על מנת שתוכלו להינות מהחצר שלכם גם בחורף. חשוב לדעת שמפני שבניה בחודשי החורף נחשבת כזולה יותר מחודשי הקיץ כדאי לכם לראות מחירים של סגירת חורף מתקפלת בהקדם האפשרי. התייעצות עם בעל מקצוע מהימן בנושא זה יכולה לקצר את התהליך ולתת לכם מידע מספק. 

עיצוב החצר

בין אם מדובר בימי החורף או הקיץ, כדאי לעצב את החצר שלכם. היופי בעיצוב הגינה הוא שתוכלו להכניס כל דבר שתרצו. זאת בניגוד לעיצוב הפנים של הבית אשר תוחם מתוכו את הקירות ומאפשר חלל מוגבל יחסית. אז מה צריך לשים בכל חצר? דבר ראשון, כדאי לשים ריהוט גינה- אפשר להוסיף שולחן אוכל לימים שבהם תרצו לאכול בחצר, כורסאות ואפילו ספסלים מעוצבים לנוחות. תוכלו לבחור בין מגוון סגנונות שונים- בין אם מדובר בסגנון כפרי ולהשתמש בעץ, ועד שימוש במתכת לעיצוב מודרני. למעשה, הכל בידיים שלכם ואתם תחליטו כיצד תראה הגינה שלכם.

צמחייה טבעית בבניה ירוקה

אין יפה יותר מחצר מטופחת, ולכן כדאי לשתול צמחיה טבעית. אפשר לשתול פרחים חדשים, ולהפוך זאת לפעילות לכל המשפחה, תבלינים לבישול ואפילו עצי פרי שונים. אין ספק שגינה חדשה ומסודרת תביא רוגע ושלווה לכל בני המשפחה וכן באי הבית שיראו את הגינה היפה שלכם. 

לסיכום, עיצוב הפנים של הבית ועיצוב החצר הפכו למשמעותיים לא פחות מאשר בנית בית פרטי, ולפיכך חשוב לשים לב לכל חלקי הבית ולטפח אותם למען הרגשה טובה ונעימה בבית שלכם.