האם כספת לנשק בבית הפרטי החדש זה הפתרון היחיד? הכירו את כל האופציות

 

היינו רוצים להאמין כי כל זה כבר מאחורינו, אבל במציאות הקיימת, בישראל של ימינו, הרי שאנחנו עדיין נדרשים להגן על עצמנו בכוח החרב. ישראלים רבים מחזיקים ברישיון לנשק ומתוכם, ישנם רבים הבחורים לרכוש רובה אישי, אשר ישמש אותם בעת הצורך. הרשו לנו לצטט מדמות אהובה במיוחד, ספיידרמן, הוא זה שאמר כי עם כוח גדול באה אחריות כבדה. בתור מי שמחזיקים בכלי מסוכן מאין זה הרי שעליכם לעשות הכל בשביל לשמור עליו בטוח ומוגן. במאמר הבא נדבר על אחזקה של נשק בכספת ביתית ועל מקרים בהם נמליץ על העברת הנשק האישי, למתחם כספות מיוחד.

 

 על היתרונות של אחזקת רובה או אקדח בבית פרטי

באמת, בתור מי שבונים בית חדש, הרי שוודאי תרצו לטעון כי הדבר הנכון והמתבקש הוא לשמור על הרובה האישי בבית פרטי. הרי לא בכדי אתם בוחרים להחזיק באקדח. שכן אף אחד לא מעדכן מראש, לפני שהוא בוחר לפרוץ אליכם הביתה או לעשות מעשה נבלה. בדיוק בגלל זה, מי שבוחרים לבנות בית חדש, בדרך כלל יצרו את התנאים להתקנת כספת, בניסיון לספק פתרון אפקטיבי ורלוונטי לצרכים שלכם. שוק הכספות הביתיות התפתח מאוד בשנים האחרונות ובהחלט, ניתן למצוא פתרונות מצויינים, עבור מי שרוצים לשמור על הרובה האישי בהישג יד.

אבל, עליה וקוץ בה. הרי שאם אנחנו מדברים על אחזקה של פריט רגיש כל כך בבית הפרטי שלנו, עלינו לשאול את עצמנו מה הסיכונים אותם אנחנו בוחרים לקחת על עצמנו. הרי לא רק מדובר על כלי המשמש להגנה. אלא, עלינו לזכור כי מדובר על כלי מסוכן גם כן. אגב, אנחנו לא בהיכרח מכוונים לאירוע דרמטי, במסגרתו פורצים נכנסים הביתה, לוקחים את כל מה שיש בכספת לרבות האקדח. אלא, עלול להיווצר מקרה בו אחד הילדים בטעות מגיע לנשק ואפילו בלי להתכוון, יווצר אירוע דרמטי וקשה מאוד. לכן, כדאי לחשוב על אלטרנטיבות נוספות.

 

היתרון של מתחם כספות מאובטח

ראשית, היתרון המשמעותי ביותר עם אחסון של נשק בתוך כספת לאקדח במתחם כספות, זו העובדה כי באופן הזה אתם שומרים על הביטחון של כל בני הבית ומרחיקים את הנשק מהמרחב הביתי. מתחם כספות שמור הוא המקום בו אתם יכולים להשאיר את האדח האישי ולהישאר רגועים, כי אתם יודעים שיש מספיק אמצעי אבטחה אשר יגנו על הנשק. בין היתר, מצלמות אבטחה, אנשי צוות וכוחות סיור המסתובבים במקום, הכספות עצמן עומדות בתו תקן מחמיר במיוחד, מכאן שאין ספק, אם אתם מחפשים כספת לנשק הרי שהעברה של הנשק למתחם מאובטח, זה פתרון מצויין.
אמנם, תמיד נכון להפעיל שיקול דעת ולהחליט האם מדובר על הצעד הנכון מבחינתכם כעת. הכל תלוי בפרק הזמן האמור ובצרכים שלכם.

 

רגעים בהם מומלץ להשאיר את הנשק במקום בטוח

ערכנו רשימה קצרה של מקרים בהם היינו שוקלים ליצור קשר עם מתחם כספות שמור ומוגן:

  1. במידה ואתם מאחרים את בני המשפחה והחברים: אם אתם יודעים על אירוע קרב ובא, במהלכו יסתובבו אורחים רבים בבית, הדבר הבטוח לעשות זה להשאיר ציוד רגיש במקום בטוח ורחוק מהישג ידם של מי שעלולים לנהוג בפזיזות.
  2. אחסון זמן שהיה בחוץ לארץ או בחופשה בארץ: אם אתם יוצאים מהבית כמה ימים, הרי שמדובר על הדבר האחראי והנכון לעשות.
  3. במידה ואתם רוצים לשמור על הנשק במקום בטוח ואתם לא צריכים אותו בזמן הקרוב: אנשים העובדים במערכת הביטחון, במידה והם לא צריכים רובה או אקדח אישי כעת, הרי שמדובר על פתרון מצויין.

לכל שאלה ולקבלת מענה אישי, צרו קשר ונשמח לסייע.