ארוסי מבנים - בניית בית פרטי בשיטת בניה מתקדמת | בניה קלה ומהירה באיכות גבוהה


למי מתאימה בניית בית פרטי בשיטה הירוקה?

אנחנו רוצים להתחשב בסביבה שאנו חיים בה, להמעיט בזיהום אוויר ולנצל את המשאבים בצורה נכונה. הדרך לעשות זאת מתחילה כבר בתהליך בניית הבית, אבל האם זה מתאים לכל אחד?

הרצון לצמצם בפגיעה בסביבה וליצור סביבת מגורים בריאה, בא לידי ביטוי בתחומים רבים בחיינו. התפשטות המגמה הירוקה הפכה את הצורך הזה לנגיש מבעבר, ורבים אכן משתדלים להשקיע את המקסימום בחשיבה על הסביבה שלהם בכמה שיותר תחומים. כל תהליך של בניית בית פרטי מורכב משלבים רבים, וכמעט בכל אחד מהם טמונה ההזדמנות לנהוג בצורה קצת שונה כדי לאזן בין הצרכים והנוחות שלנו לבין צורכי הסביבה והטבע. איך עושים זאת כבר מהרגע הראשון ועד לכניסה לבית?

נפרדים מהפסולת המזהמת

רבים מורגלים לחשוב על שטח בניית בית פרטי כעל אזור עמוס בפסולת בניין מזהמת, אבל זה ממש לא חייב להיות ככה. חברות המתמחות בבנייה קלה, כמו ארוסי מבנים, מעניקות לבעלי הבית אפשרות ליהנות משטח נקי כמעט לגמרי מפסולת מעיקה ומלכלכת. הסיבה לכך היא בעובדה שבנייה קלה מתבססת על בנייה מחלקים שמגיעים אל השטח כשהם כבר מוכנים, ולכן כל מה שנחוץ עם הגעתם לשטח הוא לדאוג לחיבור. במצב בו רוב חלקי המבנה, חוץ מהממ”ד והיסודות, מגיעים מוכנים – נמנע מצב של לכלוך מיותר שפוגע בסביבה.

תהליך עבודה מהיר יותר

תהליך בניית בית פרטי עשוי להיות לא רק מלוכלך אלא גם מרעיש, ולפגוע בסביבה ובאיכות החיים של השכנים שמתגוררים סביבו. גם באספקט הזה, בנייה קלה מספקת יתרון. כאשר החלקים מוכנים מראש במפעל, העבודה בשטח מתבצעת במהירות רבה יותר. התוצאה היא שלא רק תחסכו זמן יקר, אלא גם שהסביבה (ויתר הדיירים) יודו לכם על כך. 

דואגים לבית שנעים לחיות בו

מזגנים הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים של רבים מאיתנו, אבל ישנן דרכים לדאוג להפחתת השימוש בהם כבר בתהליך הבנייה. ראשית, חשוב להתייחס אל המיקום של המבנה ולדבר על כיווני תאורה כבר בשלב התכנון של בניית בית פרטי. הכוונה היא דאגה לבית מואר אבל גם מאוורר. שנית, חשוב לבחור בשיטת עבודה שמשתמשת בחומרי בידוד איכותיים ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר, כדי למקסם את פוטנציאל הנוחות ולהפחית את השימוש במיזוג בהמשך.

לסיכומו של עניין, אם הנחתם שבנייה ירוקה מחייבת השקעת משאבים, ההיפך הוא הנכון. עם החברה המתאימה תוכלו לחסוך בעלויות ובזמן, בלי שאפילו תרגישו בכך.