ארוסי מבנים - בניית בית פרטי בשיטת בניה מתקדמת | בניה קלה ומהירה באיכות גבוהה


כיצד לתכנן ולהתכונן לשיפוץ הדירה

כאשר תדברו עם אנשים על שיפוץ דירה, תשמעו לא פעם קולות של חשש ומשפטים כמו כמה אנחנו שמחים שזה כבר מאחורינו“, מדוע? מאחר והשיפוץ בדרך כלל נמשך יותר זמן ממה שציפינו בהתחלה, העלויות שנדרשות הן גבוהות מהתקציב הראשוני וכל אותה העת הדירה בבלגאן שמקשה להתרשם מתוצאות השיפוץ.

הכתבה הבאה מומחים עם ניסיון של שנים רבות בבנייה קלה ובפרויקטים ייחודיים ויוקרתיים יספקו לכם מספר פנינים שיקלו על המלאכה, יעמידו דברים על דיוקם ויסייעו לכם להתכונן לפעם הבאה בה תידרשו לשפץ.

זכרו כי שיפוץ לרוב אמור לייצר תוצאה הטובה יותר מקודמתה והוא גם יכול להסתיים טוב יותר מכפי שצפינו, הכיצד? פרטים בהמשך.

שיפוץ טוב מתחיל באפיון יסודי

איך ניתן לבצע תהליכים מורכבים הדורשים מספר לא מבוטל של בעלי מקצוע, חומרים שונים, ואינספור הפתעות מבלי לאפיין אותם בצורה יסודית ולתכנן אותם עד הפרטים הקטנים ביותר? לא בידינו התשובה לכך, אך המציאות מעידה אחרת. שיפוצים רבים הנערכים על ידי חאפרים ואנשים שאמנם בחרו במקצוע אך לא באמת יכולים להיקרא אנשי מקצוע, פשוט מתגלגלים ללא תכנון, אפיון וחשיבה מוקדמת.

שיפוץ יסודי מתבצע תחת קורת גג אחת

אתם בוודאי מכירים את חלוקת האחריות בקרב אנשי המקצוע בארץ. כל אחד מאשים את קודמו ומטיל עליו את האחריות לליקויים. לכן, בבואכם לשפץ דירה או נכס רצוי לבחור בחברה אשר מכנסת תחתייה את כל אנשי המקצוע הדרושים לתוצאות מצוינות כמו גם, במידת הצורך, בבחירת חנות כלי עבודה המחזיקה מלאי רחב שלו תזדקקו במהלך השיפוץ כמו הספקה טכנית. כאשר הדברים הללו מתבצעים במקום אחד אז יש הרבה יותר גמישות אדריכלית, רמת הביצוע נוטה להיות משופרת ולכם יש גורם מקצועי אחד לפנות אליו בכל נושא. כך היבט העמימות וחוסר השליטה מצטמצם ולכם יש יותר תשובות. כאשר אתם מתכננים שיפוץ לבדכם, נעזרים בעזרות אנשי מקצוע שונים אז אתם נתונים לחסדיהם של לוחות הזמנים של כל אחד מהם (מאחר ובחלק מהמקרים יהיו תלויים אחד בשני), לרמה מקצועית נאותה וכמובן ללקיחת אחריות בתום העבודות (במציאות תגלו שזה סעיף לא פשוט לאכיפה).

שיפוץ מצוין מתבצע בשיטת קבלן מפתח

מן המסד ועד הטפחות צריך שיהיה מי שמלווה את השיפוץ, אחראי על קצב התקדמותו וערב לתוצאותיו, קוראים לזה שיטת קבלן מפתח. הווה אומר שיש מי שדואג למסור לך את הפרויקט בסיומו כאשר הוא ערב לשיפוץ. היתרונות הנעוצים בשיטה הזאת מובילים לפרויקטים ברמת גימור גבוהה יותר, שימוש באלמנטים חכמים, עמידה קפדנית בלוחות זמנים והתחייבות לתוצאות מעולות. מה זה אומר התחייבות אתם שואלים, זה אומר מתן אחריות של הקבלן בעת סיום העבודות.

לסיכום, בבואכם לשפץ דירה, בית או כל נכס אחר וודאו כי יש מי שמלווה אתכם מהשלבים הראשונים, מבצע אפיון ותכנון מעמיקים, מכנס תחתיו את כל אנשי המקצוע הדרושים ועובד אתכם יחד עד קבלת מפתח ומתן האחריות שלאחר השיפוץ. אל תתפתו למי שמעגל פינות ומציע מחירים זולים, זה יהיה בעוכריכם.