ארוסי מבנים - בניית בית פרטי בשיטת בניה מתקדמת | בניה קלה ומהירה באיכות גבוהה


האם ניתן לבנות בבנייה מתקדמת גם מבני ציבור ועל מה חשוב להקפיד?

בשנים האחרונות הבניה המתקדמת תופסת יותר ויותר תאוצה ורבים אשר בוחרים בה לפרויקטים שונים ומגוונים. אם חשבתם ששיטת בניה זו מתאימה רק למגזר הפרטי, תתפלאו לגלות שהיא פופולרית גם במגזר הציבורי מסיבות רבות וטובות. עם זאת, גם כאשר בוחרים בשיטת בניה זו על פני אחרות, יש דברים שחשוב להקפיד עליהם, החל בתקני בניה ועד אמצעי בטיחות מסוגים שונים.

מדוע בניה מתקדמת מתאימה למבנים ציבוריים?

יש סיבות רבות שהופכות את הבניה המתקדמת לפופולרית במגזר הציבורי, ביניהן:

  • מהירות – בניה מתקדמת מאפשרת לבנות מבנים בצורה מהירה, תוך חודשים ספורים, בהתאם לכללי הבניה המקובלים והמחמירים שישנם. נתין להשתמש במבנים מרגע הצבתם ואילך.
  • ניקיון – ברוב המקרים המבנים מיוצרים במפעל חיצוני ולא באתר בפועל. לאחר שמסיימים לבנות אותם, משנעים אותם לשטח כך שלכל אורך העבודה אין פסולת בניין או הפרעה כלשהי לסביבה.
  • תקנים – הבניה מתבצעת בהתאם לכל התקנים המחייבים ולהנחיות הבטיחות המחמירות. המבנה עומד בתקני איכות, צריך לקבל אישורים ממכבי אש, כך שגם בשיטת בניה זו, אין הקלות.
  • מגוון רחב של ייעודים – אפשר להשתמש בבנייה מתקדמת עבור מגוון רחב של ייעודים, כלומר ליעד את המבנה למשרדים, מועדונים, בתי כנסת, מתנ”סים, גני ילדים או כל מבנה אחר בהתאמה מדויקת לצרכים.
  • עבודה על פי תקציב – תכנון המבנה נעשה בהתאם לצרכים של הלקוח, כמו גם בכפוף לסדר גודל התקציב שעומד לרשותו. את המבנים מתכננים בהתאמה אישית, כך שניתן בהחלט להיצמד לתקציב שנקבע מראש.
  • טכנולוגיה – הבניה המתקדמת עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובחומרי גלם איכותיים במיוחד, כך שמבטיחה את מיטב התוצאות.

על אילו דברים חשוב להקפיד?

גם כאשר בוחרים בבניה מתקדמת עבור מבנים ציבוריים, יש המון דברים שחשוב להקפיד עליהם, אחד מהם הוא קבלת אישורי כיבוי אש. כדי שהמבנה יעמוד בתקני הבטיחות באש, חשוב למלא אחר כל ההנחיות והתקנות של החוק, לרבות הצבת ספרינקלרים וציוד כיבוי אש ועמידה בכל התקנים בהתאם לסוג המבנה, מכיוון שסוג המבנה והיעוד שלו משפיעים על התקנות.

באופן כללי, מבנים שבנויים על ידי טכנולוגיה מתקדמת מאוד חסינים באופן כללי, אבל עדיין יש לשים לב שנעשה שימוש במיטב חומרי הגלם, בבנייה בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות, לעמידה בכל התקנים המחמירים ביותר בהתאם לסוג המבנה, לנקיטת כל אמצעי הבטיחות הנדרשים, לבידוד ואיטום מיטביים ובעיקר, לעבודה עם חברה מובילה ובעלת ניסיון בתחום הבניה המתקדמת שיש לה מוניטין בבניית מבני ציבור מסוגים שונים.