בניית בית פרטי בבניה ירוקה

המודעות לנושא איכות הסביבה עלה בשנים האחרונות וקיבל תאוצה רבה בקרב תעשיות רבות הכוללות גם את תעשיית הבנייה. אנשים הבינו שלא צריך לזהם את הסביבה שלנו ולקבל את אותם התוצאות או אפילו תוצאות יותר טובות שעונות על הצרכים שלהם תוך כדי שמירת איכות הסביבה. אם חשוב לכם כל הנושא של סביבה ירוקה והחלטתם לבנות את הבית פרטי שלכם בבניה ירוקה יש לנו כמה נושאים שאנחנו צריכים לדבר איתכם עליהם לפני תחילת הבנייה שלכם.

בניית בית פרטי בבנייה ירוקה יכולה להיות דרך מצוינת לצמצם את ההשפעה הסביבתית וליצור מרחב מחיה בריא לכם ולמשפחתכם. להלן מספר שיקולים עיקריים שכדאי לזכור בעת תכנון בית פרטי בבניה ירוקה:

מיקום

בחרו לבנות את הבית הפרטי שלכם בשטח בניה שקרוב לתחבורה ציבורית, למרכז קניות, לעבודה, בתי ספר ולשירותים אחרים נוספים בכדי להפחית את הצורך בנהיגה, כך תחיו באורח חיים שמזהם הרבה פחות ממשפחות אחרות. תשקלו לבנות באתר שפותח בעבר במקום לפנות קרקע כדי להפחית את ההשפעה של בני האדם על בתי הגידול הטבעיים.

עיצוב

המלצה שלנו – תעבדו עם אדריכל או מעצב שמתמחה בבנייה ירוקה כדי ליצור בית שממקסם את האור הטבעי, האוורור והיעילות האנרגטית. תשקלו להשתמש בטכניקות עיצוב סולארי פסיבי, כגון חלונות גדולים הפונים דרומה וחומרי מסה תרמית, כדי להפחית את עלויות החימום והקירור. כמובן שתוכלו לבנות את הבית הפרטי שלכם בעצמכם אם תרצו אך לעיתים כששוכרים אנשי מקצוע מיומנים יכולים להרוויח מזה מאוד לטווח הארוך.

חומרים

בבניית בית פרטי מסוג בניה ירוקה יש להשתמש בחומרים ידידותיים לסביבה במידת האפשר, כגון פלדה ממוחזרת, עץ עם אישור FSC, צבעים וגימורים בעלי VOC נמוכים. תשקלו להשתמש בחומרים ממוחזרים כדי להפחית בזבוז ולחסוך כסף כמובן רק אם עונים על דרישות האיכות שלכם.

אנרגיה

השתמשו במכשירים ותאורה חסכוניים באנרגיה, ושקלו התקנת מערכות אנרגיה מתחדשת כגון פאנלים סולאריים או משאבות חום גיאותרמיות להפקת אנרגיה משלך, נכון שהם יקרים אך תחשבו על היתרונות – זו הוצאה חד פעמית המשתלמת מאוד לטווח הארוך.

מים

כאשר אתם מתקינים תשתיות בבניה ירוקה יש לשים לב לנושא המים כיוון שהוא נושא מאוד גדול בבית פרטי. ניתן להתקין אסלות וברזים בזרימה נמוכה, שקלו שימוש במערכות מים אפורים למיחזור מים להשקיה ולשימושים אחרים שאינם ראויים לשתייה מה שעוזר לאיכות הסביבה וחוסך כסף.

עיצוב נוף

בבית פרטי לרוב יש גינה מעוצבת יפה, כדאי לשתול צמחים משלכם במקום לקנות בחנויות ירקות ופירות עקב חומרים משמרים וחיידקים כאלה ואחרים, יותר בריא ויותר זול. תוכלו למחזר את מי המקלחת שלכם, כפי שציינו בפסקה הקודמת, להשקיית הגינה כדי למזער את השימוש במים וליצור נוף דל תחזוקה. תשקלו להשתמש בחומרים טבעיים עבור שבילי גישה ושבילים כמו אבנים, חול וחצץ מכיוון שבנוסף לחסכון הכלכלי ושמירה על הסביבה זה נותן לוק מיוחד טבעי ויפה לחיצוניות הבית הפרטי שלכם.

בניה ירוקה דורשת תכנון קפדני ותשומת לב לפרטים, אך היתרונות משמעותיים. על ידי יצירת מרחב מחיה בריא ובר קיימא, אתם יכולים להפחית את ההשפעה הסביבתית שלכם, לחסוך כסף בחשבונות האנרגיה והמים, וליהנות מבית נוח ויפה לשנים הבאות.