ארוסי מבנים - בניית בית פרטי בשיטת בניה מתקדמת | בניה קלה ומהירה באיכות גבוהה


בניה קלה למחסנים- כל מה שצריך לדעת

בין אם מדובר בגינת גן ובין אם בבית פרטי, כשיש לנו חצר משלנו, אחד הפריטים שחייבים להימצא בה הוא מחסן. אם עד כה חשבתם שבניית מחסן איכותי כרוכה בהיתרי בנייה, בירוקרטיה ואישורים בלתי נגמרים, אז אתם מוזמנים להכיר את המחסנים מבנייה קלה

מחסן לגינה

גינה מטופחת ומסודרת היא אחד הדברים החשובים והמהותיים בכל דירה או בית. הישיבות המשותפות, עם החברים הקרובים או בני המשפחה, באווירה הפסטורלית והטבעית, מקנים לנו אווירה נינוחה ונעימה.

גינה מטופחת ומסודרת מצריכה השקעה וטיפול רב, תוך שימוש בכלים וחומרים רביםמחומרי ריסוס והדברה ועד כלי גינון כמו מגרפה ומכסחת דשא. כדי לשמור על נראות מיטבית של הגינה, כדאי שיהיה לנו מקום מרווח ומסודר שנוכל לאחסן בו את כל הכלים הללו, ואף פריטים נוספים במידת הצורך, הלא הוא המחסן.

מחסן בניה קלה

בין סוגי המחסנים הרבים הקיימים בשוק, ניתן למצוא מחסן בניה קלה. כל התחום של בניה קלה נכנס לחיינו בשנים האחרונות באופן משמעותי, עם עליית המודעות לצורך בתהליך בנייה ידידותי לסביבה, תוך שימוש בחומרים בעלי איכות גבוהה והאפשרות לחסכון בעלויות.

כך, השימוש בבנייה קלה לתוספות של יחידות דיור או למשרדים שונים הפכה לפופולארית ונפוצה גם עבור מחסן גינה. באמצעות פאנלים מבודדים (אשר בבסיסם מורכבים לרוב מחומרים כמו פח, אלומיניום, שכבות קלקר ועוד), המותאמים אישית לגודל ולשטח הרצוי, תוכלו לקבל מחסן עמיד ואיכותי, בעל יתרונות רבים.

מה היתרונות של מחסן מבניה קלה?

מלבד היתרונות הבולטים, המשותפים לכל המבנים הבנויים בבניה קלה, כמו זמן בניה קצר וחיסכון בכסף לעומת שיטות בניה אחרות, למחסן הבנוי מבניה קלה ישנם יתרונות נוספים:

  • ניתן לנייד את המבנה למיקום אחר בקלות, מבלי לפגוע בתצורת הבנייה.

  • הפאנלים המבודדים המרכיבים את המחסן, הינם בעלי רמת בידוד תרמי ובידוד אקוסטי גבוהה במיוחד, ואף עמידות גבוהה בפני מים. העמידות בפני מים חשובה במיוחד כשמדובר במחסן הנמצא תמידית באזור פתוח וחשוף לפגעי מזג האוויר.

  • במסגרת חוק התכנון ובנייה, ותיקון 101 לחוק זה, מחסן העשוי מחומרים קלים, דוגמת עץ, פלסטיק או מתכת, וגודלו אינו עובר את ה-6 מטר ו-2.05 מטר גובה, והוא אינו מחובר לתשתיות מים וחשמל, הרי שמחסן כזה יהיה פטור מהצורך בהיתר בניה.

  • בשונה ממחסן פלסטיק לדוגמא, מחסן הבנוי מבניה קלה נחשב לעמיד ביותר מבחינת היכולת לשאת משקלים, כך שניתן לתלות עליו ציוד כבד, מבלי החשש שיקרוס.

כיצד מרכיבים מחסן מבניה קלה?

כפי שהזכרנו, מחסנים מבניה קלה מגיעים כלוחות של פאנלים מבודדים, הרכבתם של לוחות אלו נחשבת לקלה וניתן להרכיב אותם באופן עצמאי. יחד עם זאת, ברוב המקרים הרכבת המחסן תבוצע על ידי אנשי מקצוע מטעם החברה ממנה הזמנתם את המחסן ובמקרה של מחסן גדול, ניתן לשקול את האפשרות לנייד אותו אליכם כשהוא כבר מוכן.