ארוסי מבנים - בניית בית פרטי בשיטת בניה מתקדמת | בניה קלה ומהירה באיכות גבוהה


בניה קלה- בניית בית תוך פחות משנה

לאחר שרכשתם שטח אדמה לבנות עליו את ביתכם החדש, באופן טבעי תרצו שהתליך בניית בית פרטי יהיה מהיר ויעיל. אך עוד לפני תחילת הבניה נוכחתם לדעת כי יש בדרך נושאים רבים שדורשים טיפול מסור, על מנת להבטיח שהבית יעמוד על כנו בצורה הטובה ביותר. בדיוק בשביל זה קיימת שיטת בניה קלה.

שיטת בניה חדשנית

בעבר, כאשר השתמשו בשיטות בניה מסורתיות, תהליך בניית בית היה עורך בין 8 חודשים ועד שנה חצי בהתאם לגודלו של המבנה, צורתו והחומרים ממנו הוא עשוי. תהליך ארוך שכזה עלול להביא לייאוש בקרב הזוגות הצעירים, אך למזלנו בשנים האחרונות אנו רואים שינוי בנוגע לבניה, והעולם נוטה לכיוון שיטת חדשה ויעילה לא פחות- בניה מתקמדת שתאפשר לבנות את בית חלומותיכם במהירות. 

אחת היתרונות המרכזיים של השיטה הזו היא שימור של איכות הסביבה המוביל לחיסכון אנרגטי. כידוע, חברות הבנייה בונות את השלד הראשוני של הבית בתוך אתר הבניה, דבר שיוצר הרבה מאד לכלוך, עומס ורעש לכם ולשכנים. בסופו של דבר אתם מגלים כי לוקח זמן רב עד שמתחילים לראות את האור בקצה המנהרה. לעומת זאת, בשיטות הבנייה החדשות, מצמצמים זמן העבודה בשטח ומעבירים חלק מהן לביצוע יעיל במפעל הייעודי למטרה זו. כך, שלד המבנה נבנה מבעוד מועד, דבר שמסייע לצמצם את זמן הבניה ושומרים על שקט יחסי. 

תהליך העבודה בבניה קלה

הגשמת החלום שלכם לבנית חדש ומיוחד מתחיל בסיעור מוחות עם אנשי המקצוע השונים כמו מהנדס, מתכנן ואדריכל. אלו יכינו ביחד איתכם סקיצות על פי ראיית העולם שלכם. עוד לפני הפגישה, דמיינו לעצמכם כיצד תרצו שיראה בית החלומות שלכם, ותעבדו לפי מחשבה זו כדי שבעלי המקצוע יכולו לקלוע לטעמכם.  זכרו כי לעיתים הדמיון עלול להיות מנותק מהמציאות ולעיתים תהליך בנית בית פרטי לא יהיה בדיוק כפי שרציתם- וזה בסדר. זכרו כי לא כל מה שתרצו יראה טוב בפועל ולכן צריך להתפשר. אם זאת, אל תתפשרו על דברים שאתם באמת רוצים.

לאחר אישור של התוכניות הסופיות וקבלת היתרי הבנייה, מתחילים לבנות  את יסודות המבנה, המבוססים על השלד. בשיטת הבניה הקלה, השלד נבנה במפעל, מועבר לשטח ומרכיבים אותו בתוך אתר הבניה עצמו. לאחר בניית השלד עצמו מתחיל כל תהליך הבניה מסביב כמו חיפוי קירות, צביעה וכדומה עד שאנו רואים בית חדש. בסופו של דבר, לאחר תהליך של מספר חודשים מועט, תקבלו את הבית שתמיד חלמתם עליו באמצעות בניה קלה