ארוסי מבנים - בניית בית פרטי בשיטת בניה מתקדמת | בניה קלה ומהירה באיכות גבוהה


בניה קלה בישראל- אז והיום

בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר את המושג “בניה קלה”. לאוזן הבלתי מקצועית או הבקיאה בעולמות הבניה, האסוציאציה הראשונה העולה במושג זה תהיה קשורה תמיד במה שנקרא “מבנים יבילים”- אותם מבנים ארעיים, שוממים וקטנים דמויי הקוביה אותם היה ניתן להעביר ממקום למקום (באמצעות מנוף). ה”מבנים היבילים” והיו משמשים לשימושים ארעיים שונים כגון מגורים באתרי בניה.

אנו שמחים לבשר לכם (ואולי גם לחדש) כי עולם הבניה הקלה עבר מהפכה של ממש בעשור האחרון, מכיוון שמיטב המוחות והידיים התגייסו על מנת להעביר את היתרונות של ה”מבנים היבילים” והבניה הקלה אל עולם מגורי הקבע, המבנים המשרדיים, מבני הציבור ועוד. אותה טכנולוגיה שקיימת בעולם כבר ארבעים שנה קיבלה רוח גבית בעקבות המהפכה הטכנולוגית והדיגיטלית שאפשרה תכנון מקדים של מבנים מורכבים יותר בשיטה של בניה קלה. השיטות איתן בונים  נשארו דומות, כלומר שעדיין החלקים של הבית מיוצרים במפעל ומגיעים אל אתר הבניה כשהם מוכנים להתקנה, ולכן השיטה הזו נקראת גם “השיטה הטרומית”- אך התוצאה היא אסתטית ויוקרתית בהרבה.  

בכל העולם התחילו להבין את היתרונות של הבניה הקלה: קנדה, אמריקה, אוסטרליה ואירופה בונות באופן כמעט בלעדי בשיטת הבניה הקלה (יותר מכ60 אחוז מהמבנים במדינות האלו נבנים בשיטת בניה קלה). בארץ, לעומת זאת, אותם “מבינים יבילים” קטנים ממשיכים להתקיים בתודעה הקולקטיבית כמעין סמל לנדודים, מושב אירעי ועוד. כמו כן, בתקופה שהבניה הקלה החלה להתפתח מעבר לים לא היו מספיק אנשי מקצוע בישראל שידעו או שרצו לדעת על השיטה הזו. המבנים היבילים הראשונים בארץ נבנו בחוסר מקצועיות וסובלים עד היום מבעיות אטימה. בעקבות הנ”ל אנשים חושבים שמבנים הנבנו בשיטת הבניה הקלה לא מחזיקים לאורך זמן ושכדאי לשלם יותר על בית “יציב” מבטון, שהוא סמל לחוזקה וביתיות. הרשו לנו לספר כי אלו שטויות! לבתים הנבנים בבניה קלה יש יתרונות רבים ולמרות החומרים הקלים והגמישים בהם משתמשים (המאפשרים גמישות בשלב התכנון)- הם יציבים מאוד- יותר מבתים הנבנים בבניה מסרותית מבטון. 

אז מה הם היתרונות של בניה קלה? אנו נמנה רק מספר קטן מהרבה יתרונות: העלויות זולות יותר (ומכאן זמן הבניה מצומצם יותר). הבניה הקלה היא ידידותית ידידותיות לסביבה- בבניה קלה לא נעשה שימוש בכבלים וכלים כבדים שיוצרים זיהומי אוויר גבוהים, רמת גימור איכותית ואטימות טרמית ואקוסטית גבוהה מאוד וריכוז כל  האספקטים של עבודת בניה תחת קורת גג אחת. בסופו של דבר, אתם מקבלים בית שהוא חדשני בלי  פסולת בניה, בלי טעויות תכנון (הרי הכל מתוכנן עד העצם במפעל), בלי התרוצצות מאיש מקצוע כזה לאחר וללא צורך בבניית פיגומים, מנופים ומשאבות בטון מסורבלות ויקרות.

סיכום 

ניתן לראות כי בניה קלה היא פרקטיקה חדישה וטכנולוגית. כמו כל טכנולוגיה היא עושה לנו את החיים קצת יותר קלים, אבל בכל זאת אין להקל בה ראש ולבחור רק את הטובים ביותר בשוק על מנת לבנות. אתם יכולים להתרשם ממגוון העבודות היפהפיות באתר שלנו. כמו כן לקבוע שיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו. אתם תראו כי לידע שלנו ולמקצועיות שלנו- אין תחרות בשוק הישראלי כרגע!