בניה מתקדמת

מהי בניה מתקדמת?

 

בניה מתקדמת הוא מונח המתייחס למכלול של שיטות בניה מודרניות, ושימוש בחומרים איכותיים ומתקדמים יותר מאשר שיטת הבניה הקונבנציונלית, המאופיינת בשימוש מאסיבי בבטון ובלוקים לבניית כל חלקי הבית.

 

בנייה מתקדמת כיום היא אחת משיטות הבניה הנפוצות ביותר בעולם. היא מיושמת במספר הולך וגדל של מדינות ביניהן – אוסטרליה, צפון אמריקה, אירופה, יפן, ניו זילנד ועוד, ובשנים האחרונות שיטת בניה זו הופכת לנפוצה יותר ויותר גם בישראל.

 

בניה מתקדמת היא שיטה מהפכנית שמטרתה ליצור סביבת מגורים נוחה, בטוחה וחסכונית באנרגיה. שיטת הבניה המתקדמת זונחת למעשה את שלד הבטון המסורתי לטובת שימוש בשלד פלדה בשילוב עם רצפת בטון, וקירות העשויים מלוחות רב שכבתיים בעלי בידוד תרמי ואקוסטי גבוה, המחליפים את הבלוקים המיושנים.

 

בשיטת בניה זו חלקי המבנה מיוצרים מראש במפעלי החברה ולאחר מכן מורכבים ישירות באתר הבניה. קירות המבנה החיצוניים עשויים, כאמור, מלוחות רב שכבתיים עמידים ויציבים במיוחד, ואילו המחיצות הפנימיות עשוית לוחות גבס חסין אש ורטיבות. את הקירות החיצוניים של המבנה ניתן לחפות בכל סוג של חומר גמר רצוי- החל משליכט צבעוני, חיפויי אבן ובריקים, לוחות עץ וכדומה. בשיטת בניה זו נעשה שימוש בטכניקות בניה מתקדמות המבטיחות תהליך בניה מהיר, נקי, איכותי ומדויק, המספק תוצאה סופית טובה לא פחות מתהליך הבניה הקונבנציונלי.

 

היתרונות המרובים של שיטת בניה מתקדמת זו הופכים אותה לאידאלית לצורך בניית בתים פרטיים, וילות, קוטג'ים, יחידות דיור, תוספות בניה, מבנים ציבוריים ועוד.

 

בניה מתקדמת – יתרונות

 

לשיטת הבניה המתקדמת מספר יתרונות:

 

זמן ביצוע קצר ביותר - בניית בית פרטי בשיטת בנייה מתקדמת לוקח כ- 6 חודשים בממוצע, זמן כמעט דמיוני בהשוואה למשך הזמן שלוקח לבנות בית פרטי בבניה קונבנציונלית.

 

חיסכון בעלויות – בבניה מתקדמת המחיר הנקבע במהלך החתימה על החוזה הוא המחיר הסופי. אין הוצאות בלתי מתוכננות, אין עיכובי בנייה או תקלות המייקרות את תהליך הבניה כולו.

 

בניה איכותית – כיוון שחלקי המבנה מוכנים מראש במפעל בשיטות בניה מתקדמות, הביצוע מדויק יותר ורמת הגימור גבוהה יותר. בניה במפעל משמעותה גם בקרת איכות מגבוהות ביותר המתאפשרות כיום בענף הבניה.

 

גמישות בתכנון ובעיצוב – בניה מתקדמת מאפשרת גמישות תכנונית ואפשרות להכנסת שינויים בצורת המבנה בכל זמן נתון.

 

בניה נקיה, ירוקה ושקטה – בניה של בית פרטי בשיטת הבניה המתקדמת היא נקיה במיוחד: יש הפחתה משמעותית בפסולת בניה כיוון שחלקי המבנה מיוצרים במפעל ורק מורכבים בשטח. אין כמעט מטרדי רעש, אבק או לכלוך כמו בבניה מסורתית.

בנוסף, בנייה מתקדמת היא גם שיטת בניה ירוקה: בשיטת בניה זו נעשה שימוש בחומרי בניה ידידותיים לסביבה הניתנים למחזור, פסולת הבנייה מצומצמת למינימום, והתכנון האדריכלי נעשה תוך התחשבות בכיווני הרוח ותנועת השמש כדי לעשות שימוש מיטבי באור טבעי.

 

בטיחות – המבנים הנבנים בשיטת הבניה המתקדמת הם מבנים עמידים בפני שריפות ורעידות אדמה. השלד גמיש ואלסטי ומאפשר למבנה לנוע עם תנודות האדמה. בקירות המבנה נעשה שימוש בחומרים מעכבי בערה.

 

חסכון אנרגטי – בשיטת הבניה המתקדמת נעשה שימוש בחומרי בידוד מתקדמים המעניקים למבנה בידוד תרמי איכותי במיוחד, עד פי 2 מאשר בניה בבלוקים ובטון. בידוד זה מאפשר קירור או חימום מהיר של הבית וחוסך באופן משמעותי בהוצאות החשמל.

 

בניה מתקדמת זה ארוסי מבנים

 

ארוסי מבנים הינה חברת בניה מובילה בתחום הבניה המתקדמת. החברה פועלת בישראל משנת 1972 בביצוע פרויקטים מיוחדים בבניה מתקדמת ובפיתוח שיטות בניה מודרניות.

אנו מתמחים בתכנון, ניהול וביצוע פרויקטים בבניה פרטית וציבורית בישראל. הבניה מאופיינת בשיטות הקמה חדישות ויעילות, קירות חיצוניים בעלי בידוד תרמי גבוה וזמן ביצוע קצר יחסית (כ- 6 חודשים בממוצע לבניית בית פרטי).

 

אתם מוזמנים להתרשם ממבחר הפרויקטים אותם ביצעה החברה.