בניה ירוקה

בניה ירוקה היא גישה מערכתית לתכנון ובניה של מבנים, במטרה לצמצם את הפגיעה בסביבה, וליצור סביבת מחייה בריאה ונוחה יותר. אנו בארוסי מבנים, מאמינים כי באחריותנו לדאוג ליצירת סביבת מחייה טובה יותר עבורנו ועבור ילדינו ע"י תכנון חכם יותר, המתחשב בצרכי הטבע ומאפייני הסביבה בה אנו חיים. זו הסיבה שבחרנו להתמחות בתחום של בניה מתקדמת . שיטת הבניה בארוסי מבנים הינה שיטת בניה ירוקה יותר, ובאה לידי ביטוי בכל היבט של תהליך הבניה.

בניה נקיה יותר

שיטת הבניה של ארוסי מבנים נקיה כמעט לחלוטין מפסולת בניין. רוב חלקי המבנה למעט היסודות והממ"ד מגיעים לאתר שהם מוכנים, וחיבורם אינו מייצר פסולת בניין.

חסכון באנרגיה

שימוש בחומרי בידוד באיכות מעולה ובטכנולוגיות מתקדמות, מאפשר חיסכון ניכר בשימוש במזגנים. בנוסף, תהליך הבניה עצמו צורך הרבה פחות אנרגיה מבניין הנבנה בבניה קונבנציונלית.

זמן ביצוע קצר ביותר , ובניה שקטה יותר

בניה המבוססת על קונסטרוקציית פלדה, כאשר רוב חלקי המבנה מגיעים מוכנים מהמפעל הינה בניה מהירה באופן משמעותי מבניה קונבנציונלית. כמו כן שיטה זו מאפשרת אתר בניה שקט משמעותית מבניה רגילה ובכך תורמת לאיכות הסביבה.

חשיבה ירוקה בזמן התכנון

אולי הפרמטר החשוב ביותר בבניה ירוקה מתייחס לאופן העמדת המבנה, תוך התחשבות בכיווני הרוח, כיווני תנועת השמש ושימוש באור טבעי. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר על מבנים ניידים, בהם יכולת השליטה של המתכנן היא גבוהה במיוחד. תכנון נכון של הבניין, יכול לשפר את איכות החיים במבנה ואת צריכת החשמל.

צמצום פליטת גזים רעילים

עצם השימוש בשלד פלדה במקום ביציקות של בטון מצמצם באופן ניכר את פליטתם של גזים רעילים לחלל המבנה ולסביבתו הקרובה.